usługi tapicerskie legnica

Skórzana odzież sprawia wiele problemów z pielęgnacją i czyszczeniem. Na szczęście można skorzystać z usług profesjonalistów: , albo kupić renomowane środki do skór.

Wikipedia o skórze

usługi tapicerskie legnica
Skóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta.
Rozróżnia się skóry z: policzka, łba, łopatki, grzbietu, zadu, pachwiny przedniej, brzucha, pachwiny tylnej.

Części skóry nazywane są: kark, krupon (słupiec), bok, szczupak.

W przypadku zwierząt futerkowych: pyszczek, łepek, ucho, szyja, podgardle, kark, pierś, przednia łapa, grzbiet, bok, brzuszek, zad, biodro, tylna łapa, ogon. Krupon ma najbardziej zwartą budowę.

Skóry z karku i brzucha mają mniejszą gęstość, a z pachwin ? najmniejszą.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)

Skórzane buty - odpowiednio zadbane

Skórzane buty potrafią odmienić wygląd i styl człowieka, jednak potrafią go tez skutecznie popsuć, jeżeli są zniszczone i zaniedbane.
Buty to ta część odzieży, która narażona jest na stały kontakt z czynnikami, które mogą je zniszczyć i tak samo jest ze skórzanymi modelami.
Codzienne pastowanie i polerowanie może przedłużyć ich żywot, jednak w końcu ich stan będzie się pogarszał i jedyną opcją będzie oddanie ich w ręce profesjonalnej firmy.
Przy pomocy nowoczesnych metod regeneracji i odnawiania nawet najbardziej zniszczone obuwie może zostać naprawione i doprowadzone do stanu świetności, a wcześniejsza codzienna pielęgnacja obuwia pomoże unikać wydatków na takie zabiegi przez długi czas.

Skórzane meble i odzież- jak dbać

Skóra to świetny materiał na meble oraz obicia, czy odzież.
Jest dość wytrzymała i stosunkowo łatwa w czyszczeniu, niestety jest też drogim materiałem, a raz uszkodzona jest bardzo ciężka do naprawy i niestety po dużym uszkodzeniu nadaje się jedynie do wyrzucenia. Na szczęście są specjalistyczne firmy zajmujące naprawą i czyszczeniem skór na meblach oraz całej odzieży skórzanej w tym butów.

Skóra w rękach fachowca będzie bezpieczna, a po odebraniu odnowionej sztuki bez problemu zobaczymy różnicę.

Decydując się na coś skórzanego należy mieć na uwadze to, że o ten materiał trzeba odpowiednio dbać..