Czy zegarek jest dobrym prezentem?

alazek w zegarmistrzostwie od czasu wynalezienia włosa. Do tej pory osie przekładni zegarowej pracowały w metalowych łożyskach, co wpływało na zużycie części i utratę dokładności. Zegarmistrz Fatio wpadł na pomysł zastosowania rub

Czy zegarek jest dobrym prezentem?

Do tej pory osie przekładni zegarowej

Przez sto następnych lat powstało wiele dzieł sztuki zegarmistrzowskiej. Wśród nich był zegar z wychwytem kotwicowym, uznany za najważniejszy wynalazek w zegarmistrzostwie od czasu wynalezienia włosa. Do tej pory osie przekładni zegarowej pracowały w metalowych łożyskach, co wpływało na zużycie części i utratę dokładności. Zegarmistrz Fatio wpadł na pomysł zastosowania rubinu jako łożyska, zarówno na końcu czopa, jak i w otworze płyty. Wprowadzony również został do użytku i produkcji zegarek automatyczny. Był on w stanie sam się nakręcać przez specjalny system ochrony przed wstrząsami. Zastosowano w nim tourbillon, czyli urządzenie obiegowe wychwytu mające kompensować wpływ grawitacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar


Zegarek ? co brać pod uwagę przy jego zakupie

Co brać pod uwagę wybierając zegarek? Dzisiaj wybór tego typu produktów jest wyjątkowo rozległy, dlatego niektórzy z nas mogą mieć problem z tym, na jaki model się zdecydować. Po pierwsze warto uwzględnić estetyczny wygląd zegarka: wielkość i kształt tarczy, oraz zastosowany motyw, czy sposób wykonania paska. Po drugie, należy brać pod uwagę funkcję zegarka ? nie musi się on ograniczać tylko i wyłącznie do wskazywania czasu, ale może także służyć jako datownik, służyć za alarm, timer czy stoper. Może być podświetlany i wodoodporny. Po trzecie warto uwzględnić również cenę. Ta uzależniona jest nie tylko od wspomnianych wyżej funkcji, ale także od tego, jaki mechanizm zegarek wykorzystuje oraz z jak dużym profesjonalizmem został wyprodukowany.


Do połowy XX wieku zegarki były

Do połowy XX wieku zegarki były wyposażone w napęd mechaniczny. Prace nad pierwszym zegarkiem kwarcowym rozpoczęło Seiko w 1959 roku jako ?Projekt 59A?. W ich efekcie uzyskano prototyp zegara kwarcowego, który został wykorzystany do pomiaru czasu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 roku. Natomiast pierwszy prototypowy zegarek kwarcowy został wyprodukowany przez CEH w Szwajcarii, gdzie w latach 1965-1967 trwały prace nad miniaturyzacją kwarcowego oscylatora 8192 Hz. Pierwszy dostępny powszechnie do nabycia zegarek kwarcowy wyprodukowało Seiko w 1969 roku, był to SEIKO Quartz Astron.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek