Kilka porad o ogrzewaniu

zewnątrz radiatora. Radiator ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną, wykonywaną przez wyprofilowanie, wytłoczenie lub przyspawanie pasów blachy do rury w której płynie czynnik grzejący.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Central

Kilka porad o ogrzewaniu

Centralne ogrzewanie Rodzaje grzejników, krótka definicja z Wikipedii

Wady i zalety:

Grzejniki radiatorowe są obecnie wypierane przez grzejniki konwekcyjne. Powietrze przepływa na zewnątrz radiatora. Radiator ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną, wykonywaną przez wyprofilowanie, wytłoczenie lub przyspawanie pasów blachy do rury w której płynie czynnik grzejący.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie


Internetowe porady

Wirtualna sieć jest źródłem informacji na wszelkie tematy, a jest to przede wszystkim związane z tym, że każdy, kto posiada dostęp do Internetu, może właściwie wszystko tam napisać. Jeśli chodzi o usługi elektryczne, kwestia ta wygląda tak samo. W Internecie aż roi się od porad związanych z samodzielnymi naprawami drobnych usterek. Jeśli nie pochodzą one ze znanego nam źródła to jednak nie powinniśmy podejmować poważniejszych napraw we własnym zakresie. Strony internetowe konkretnych elektryków także zawierają różne porady, ale tutaj dotyczą one przede wszystkim konieczności wzywania pomocy elektryka. Może się bowiem okazać, że niedostatecznie dokręcony bezpiecznik sprawi, że zostaniemy pozbawieni światła, a do takiej drobnostki nie warto wzywać fachowej pomocy.


Grzejnik podtynkowy jest konstrukcyjnym rozwiązaniem usprawniającym

Grzejnik podtynkowy jest konstrukcyjnym rozwiązaniem usprawniającym realizację idei ogrzewania ściennego, czyli najlepszej formy systemów płaszczyznowych. Nie wprowadza wody pod tynk, pomimo iż należy do rodziny układów wodnych. Zastosowana technologia wymiany ciepła na poziomie wodno?gazowym wykorzystuje w najwyższym stopniu zdolności dyfuzyjne stanu gazowego, zdolność akumulacji ciepła ciał stałych i łatwości transportu energii cieplnej w układzie poziomym za pomocą wody. Dzięki odseparowanemu układowi wodnemu od części grzewczej eliminuje wszystkie dotychczasowe wady rozwiązań ściennych, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa (system dry-wall) i szybkości montażu. Zapobiega powstawaniu skurczy w tynku wywołanych podniesioną temperaturą, a z uwagi na swą unikalną cienką konstrukcję (8,5 mm) i ażurową budowę stanowi naturalne wzmocnienie dla tynku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie