kredyty gotówkowe bydgoszcz

Kredyty w para bankach

Doradztwo kredytowe jest niezwykle ważne dla pomyślnego załatwienia wszystkich formalności i całej transakcji finansowej.

Okazuje się, że na rynku bankowym istnieje obecnie bardzo dużo ofert, które są podejrzane ze względu na zbyt korzystne dla klienta oprocentowanie lub pozostałe warunki umowy kredytowej.

W takich przypadkach rada doradcy kredytowego może okazać się bardzo cenna, ponieważ korzystanie z usług para banku może nie tylko doprowadzić do powstania długów, które bardzo trudno będzie spłacić, ale także do poważniejszych konsekwencji takich, jak wpisanie do rejestru dłużników i związane z tym komplikacje.

O karcie kredytowej

kredyty gotówkowe bydgoszcz
Karta kredytowa ? karta płatnicza, której wydanie jest związane z przyznaniem limitu kredytowego przez wydawcę karty, np.
bank. Operacje wykonane przez posiadacza karty rozliczane są w ramach przyznanego limitu. Zwykle do wydania karty kredytowej nie jest potrzebne posiadanie rachunku płatniczego u wydawcy.
Okresowo (co miesiąc) wydawca karty (np.

bank) przysyła posiadaczowi karty wyciąg (zestawienie transakcji) z dokonanych operacji wraz z informacjami dotyczącymi spłaty.

Limit kredytowy związany z kartą jest zazwyczaj oprocentowany wyżej niż linie kredytowe przyznawane do rachunków bieżących/oszczędnościowo-rozliczeniowych. Z kartą kredytową związany jest okres bezodsetkowy (grace period).
Oznacza to, że jeżeli posiadacz karty spłaci 100% zadłużenia wykazanego przez bank na zestawieniu transakcji to nie zapłaci odsetek od kredytu kartowego.
Grace period dotyczy tylko transakcji bezgotówkowych.
Od transakcji wypłaty gotówki, np.

w bankomatach, odsetki trzeba zapłacić w każdym przypadku (za każdy dzień do dnia wypłaty środków). Banki mogą naliczać opłaty za posiadanie karty kredytowej nawet w przypadku, jeśli posiadacz karty w ogóle nie korzysta z przyznanego limitu kredytowego1.

Motywem zachęcającym klientów do posiadania kart kredytowych są proponowane przez wydawców kart systemy premiowe, np.

różnego rodzaju programy punktowe, w których klient za każdą wykonaną kartą kredytową transakcję otrzymuje punkty wymienne na nagrody.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_kredytowa

Doradztwo w sprawie wyboru odpowiedniego banku

Bardzo często możemy spotkać się z propozycją pomocy w doborze najodpowiedniejszego kredytu. Na rynku finansowym jest naprawdę wiele instytucji bankowych i każda z nich chce zachęcić klientów do skorzystania z ich usług. Doradztwo kredytowe bardzo rozwinęło się w ostatnich latach.

Jest to związane między innymi z tym, że ceny na przykład nieruchomości znacząco się zwiększyły wobec czego niewiele osób stać na to, aby zapłacić za posiadłość finansami nawet bardzo długo gromadzonymi.

Doradcy finansowi są coraz bardziej potrzebni i wiele osób jest zadowolonych ze skorzystania z takiej usługi.
Umożliwia ona nie tylko wybranie najodpowiedniejszej oferty bankowej dla konkretnego klienta, ale także porównanie wszystkich ofert dostępnych na rynku. Źródło: .