Jeżeli szukasz przemiennika częstotliwości dla siebie lub Twojej firmy, koniecznie odwiedź tą stronę:

Nie oszczędzaj na bezpieczeństwu

falowniki wektorowe falowniki wektoroweBudowanie domu czy jakiegokolwiek budynku wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością.
Jeżeli więc to my sami odpowiadamy za to, by elektronika danego miejsca działała bez zarzut to wiedzmy, że oszczędzania na falownikach czy soft startach jest głupotą najwyższej rangi.
Nie pozwólmy sobie na to! Bezpieczeństwo jest wartością bardzo ważną, a nawet najważniejsza w budownictwie.
Myślenie, że poprzez oszczędzanie coś zyskamy jest absurdalne, błędne tak po prostu.

Musimy czym prędzej się z nim rozstać i w zamian tego zacząć praktykować zdrowy pragmatyzm, którego chyba nikt w ciągu swojego życia nie musiał żałować.

Zdrowy rozsądek ani nie boli, ani nie szkodzi.

Pomoc elektryka od zaraz

Nasze życie wielokrotnie narażone jest na różnego rodzaju uszczerbki i aby im zapobiec czasami nie możemy zrobić dosłownie nic. Na całe szczęście możemy wykazać się dużą dozą odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i swoich bliskich między innymi w kwestiach, które dotyczą elektroniki.

Falowniki czy soft starty na pewno obecne są wszędzie tam, gdzie są wymagane, czy jednak dobrze pracują? Czy ktoś dogląda ich stanu? Jeżeli nie, to dlaczego? Jeśli jesteśmy naprawdę odpowiedzialni to po prostu się tego dowiemy.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jest się zwrócić o pomoc do elektryka, który rozwiąże nasze problemy szybciej niż myślimy.

Nie warto jest ryzykować życiem i zdrowiem!

Sterowanie falowników - skalarne

Sterowanie skalarne falownika charakteryzuje się stałą zależnością U/f.
Algorytmy sterowania skalarnego są dobierane w oparciu o zależności dotyczące stanu ustalonego.
Najbardziej rozpowszechnione są układy sterowania skalarnego w których stabilizacja strumienia uzyskiwana jest na podstawie charakterystyk statycznych u/f = const. Nastawiane są tylko amplitudy i prędkości kątowe częstotliwości) wektorów przestrzennych napięć, prądów i strumieni skojarzonych silnika indukcyjnego.
W tym przypadku występuje spadek mocy wraz ze spadkiem częstotliwości odzwierciedlonej w obrotach silnika.
Prędkość mechaniczna oraz częstotliwość poślizgu nie są kontrolowane precyzyjnie i może to powodować przeciążenia silnika i falownika przez co doprowadzić do wygenerowania błędu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sterowanie_skalarne
.

Widok do druku:

falowniki wektorowe