Wydajność termiczna mieszkania z pewnością ulegnie nie małej poprawie po założeniu klimatyzacji. Czy warto inwestować w , warto- przeczytaj dlaczego.

Masz lokal? Kup klimę

montaż klimatyzacji gdańsk montaż klimatyzacji gdańskPodczas upałów ciężko wyobrazić sobie większą ulgę niż wejście do klimatyzowanego pomieszcza, chyba tylko lepsze jest spanie w takim pomieszczeniu w środku lata.

Nic dziwnego, że spora część lokalów restauracyjnych, czy marketów ma zainstalowane urządzenia klimatyzujące.

Bez nich kupowanie, czy spożywanie zamówionego jedzenia byłoby bardzo męczące i nieprzyjemne, a przecież nie o to chodzi. Inwestycja w klimatyzacje dla właścicieli lokali usługowych jest jedną z ważniejszych, ponieważ stanowi duże udogodnienie dla pracowników oraz dla samych klientów.

Koszty takiej instalacji zaczynają się od paru tysięcy i mogą sięgać nawet i kilkuset tysięcy, a wszystko zależy od powierzchni lokalu.

O klimatyzacji przenośnej.

Urządzenia klimatyzujące można podzielić na te stacjonarne i te przenośne.

Pierwszy typ to urządzenia montowane przy suficie w danym pomieszczeniu lub te montowane przy szybach klimatyzacyjnych.

Te drugie to nieduże skrzynki, przypominające małą lodówkę, które również spełniają tą samą funkcję, co te stacjonarne, jednak możemy je dowolnie ustawić i przemieścić. Oczywiście są mniej wydajne i pobierają więcej prądu, jednak są też wygodne i nie wymagają żadnych dziur i odwiertów w ścianie.
Kosztowo są też sporo tańsze od ich stacjonarnych odpowiedników, więc może to być idealna propozycja dla wynajmujących mieszkanie.

Montaż klimatyzacji

Obsługa klimatyzacji jest bardzo prosta, jednak jej montaż to inna sprawa i warto zostawić to odpowiedniej firmie, która posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie.

Tak jak sam proces montażu można jeszcze próbować wykonać samemu, to już dobór mocy, miejsca zamontowania klimatyzacji i tego typu sprawy, mogą sprawić więcej problemu.

Źle dobrana klimatyzacja nie ochłodzi naszego pomieszczenia w wystarczający sposób, a za mocna będzie pobierała niepotrzebnie dużo energii elektrycznej, przez co zapłacimy więcej i za samo urządzenie i za jego użytkowanie. Samo miejsce montażu też jest ważne. Najczęściej klimę montuje sie przy wyjściu z pomieszczenia, aby zimne powietrze dmuchało do wewnątrz i nie uciekało przy wchodzeniu i wychodzeniu z pomieszczenia.
.
Dodane: 31-05-2016 10:03

Tagi: gdańsk serwis klimatyzacji klimatyzacja klima