Orientalne zapachy w olejku - jak to działa?

towych, jest coraz większy wybór organicznych środków pielęgnacyjnych. Dotyczy to również szamponów na bazie naturalnych składników. Największymi zaletami stosowania takich szamponów i odżywek jest to, że nie zawierają sztucznych

Orientalne zapachy w olejku - jak to działa? owocowo-kwiatowe perfumy dla niej

Zalety stosowania organicznych szamponów


Coraz częściej i więcej mówi się o stosowaniu naturalnych kosmetyków, nawet w drogeriach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, jest coraz większy wybór organicznych środków pielęgnacyjnych. Dotyczy to również szamponów na bazie naturalnych składników. Największymi zaletami stosowania takich szamponów i odżywek jest to, że nie zawierają sztucznych substancji, takich jak silikony, które uniemożliwiają prawidłowe wchłanianie składników odżywczych, zaklejając łuski włosa i tworząc nieprzenikalną warstwę. Może sprawiać to wrażenie, że włosy są gładkie i lśniące, jednak w rzeczywistości są źle odżywione i mają tendencję do wysuszania się lub nadmiernego przetłuszczania się. Stosowanie szamponów zawierających naturalne składniki jest znacznie lepszym wyborem, ze względu na wysoką zawartość łatwo przyswajalnych substancji odżywczych.


Kosmetyki naturalne z Dalekiego Wschodu


Kosmetyki produkowane w Azji bardzo często są zrobione z naturalnych surowców roślinnych. Są bardzo wysokiej jakości produktami, znanymi nie tylko w Azji, ale także w całej Europie i Północnej Ameryce, gdzie zyskują na popularności. Azjatyckie kosmetyki są polecane szczególnie dla osób z wrażliwą i bladą cerą. Nie podrażniają tak skóry, są znacznie delikatniejsze i lżejsze w formule, niż część europejskich. Wynika z różnic dermatologicznych między Europejkami, a Azjatkami, które mają bladszą i delikatniejsze cerę. Ponadto kosmetyki wytwarzane w Azji zawierają inne składniki odżywcze, wykorzystują rośliny rosnące w tamtejszym klimacie, dlatego też ich właściwości regeneracyjno-pielęgnacyjne różnią się od europejskich kosmetyków.


Skład olejków roślinnych


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.