Pomoc psychologiczna- dla kogo?

40. XX wieku. Za jego założycieli uważa się małżeństwo dwojga psychoterapeutów Laury i Fritza Perlsa, które skupiło wokół siebie grono terapeutów i pacjentów, tworząc pierwszy Instytut gestaltu w Nowym Jorku. Do lat 70. XX wieku

Pomoc psychologiczna- dla kogo? psychoterapia-gestalt.pl

Do lat 70

Idea gestaltu powstała w procesie rozwoju i jednocześnie opozycji do klasycznej psychoanalizy. Ruch ten rozwinął się w środowisku niemieckich emigrantów w USA w latach 40. XX wieku. Za jego założycieli uważa się małżeństwo dwojga psychoterapeutów Laury i Fritza Perlsa, które skupiło wokół siebie grono terapeutów i pacjentów, tworząc pierwszy Instytut gestaltu w Nowym Jorku. Do lat 70. XX wieku środowisko gestaltu było mało znane i uważane przez innych psychoterapeutów za odszczepieńców. Wzrost popularności gestaltu nastąpił w połowie lat 70. Obecnie techniki terapeutyczne pochodzące z gestaltu zostały włączone do głównego nurtu współczesnej psychoterapii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gestalt


Psychoterapia dostępna online

Osoby potrzebujące jakiejś pomocy psychologicznej mogą ją otrzymywać nawet przy pomocy internetu. Dzieje się tak dzięki psychoterapii dostępnej online. Internetowa pomoc psychoterapeutyczna, jeżeli tylko jest utrzymana na wysokim poziomie może naprawdę pomóc bardzo wielu osobom w rozwiązaniu ich problemów. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, które nie wyobrażają sobie swojego funkcjonowania bez internetu, ale posiadają wiele różnych problemów psychologicznych. Takim osobom czasami trudno jest przyznać się do swoich problemów i dlatego wolą one w celu nawiązania kontaktu z psychoterapeutą skorzystać z łącza internetowego. Oczywiście mogą w dowolnym momencie udać się do stacjonarnego gabinetu psychoterapeutycznego.


Podnoszenie umiejętności psychoterapeutów

Psychoterapeuci powinni stale podnosić stan swojej wiedzy na temat nowoczesnych metod psychoterapii. Posiadają oni także szereg możliwości, których wykorzystywanie pozwoli im na podnoszenie posiadanych przez nich uprawnień. Jest to dla nich bardzo ważne, ponieważ pozwala im na prowadzenie naprawdę skutecznych i dyskretnych terapii. Jednak sama wiedza teoretyczna posiadana przez psychoterapeutów nie stanowi jeszcze dla nich gwarancji, że będą w stanie pomóc każdemu pacjentowi. Muszą oni jeszcze posiadać odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Na nabywanie doświadczenia pozwala im nie tylko prowadzenie dużej ilości terapii, ale również przysłuchiwanie się innym terapiom i prowadzenie dyskusji.