W co warto zainwestować... u kosmetyczki?

czasu warto także sprawić sobie więcej przyjemności i odwiedzić profesjonalne salony urody. W takich salonach kosmetycznych możemy zadbać zarówno o swoją cerę, jak i o swoje ciało. Maseczki na cerę, zabiegi regenerujące, odświeżaj

W co warto zainwestować... u kosmetyczki?

Salon kosmetyczny i salon fryzjerski dla ciebie

Dbać o urodę warto codziennie. Codzienna pielęgnacja to podstawa do tego, aby dobrze wyglądać i jednocześnie dobrze się czuć. Ale od czasu do czasu warto także sprawić sobie więcej przyjemności i odwiedzić profesjonalne salony urody. W takich salonach kosmetycznych możemy zadbać zarówno o swoją cerę, jak i o swoje ciało. Maseczki na cerę, zabiegi regenerujące, odświeżające, czy odmładzające, to doskonały sposób, by lepiej się poczuć i tym samym również lepiej wyglądać. Podobnie sprawa wygląda w przypadku salonu fryzjerskiego, w którym możemy zadbać o taką fryzurę, która nam najbardziej odpowiada. Odwiedzajmy więc co jakiś czas profesjonalistów dla poprawy własnego samopoczucia i własnej urody.


Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w

Medycyna estetyczna do Polski dotarła w latach 90. XX w. Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w tym okresie Sekcja Medycyny Estetycznej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim. Wniosek o jej utworzenie złożono do PTL w 1993 roku. Od 2010 roku Sekcja Medycyny Estetycznej PTL funkcjonuje jako Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Od 2011 roku towarzystwo to certyfikuje lekarzy medycyny estetycznej według ściśle określonych kryteriów. Jedną z organizacji skupiających lekarzy medycyny estetycznej w Europie jest Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej (fr. Union Internationale de Médecine Esthétique (UIME)) z siedzibą w Paryżu. Powstało ono jeszcze w latach 70. XX wieku i funkcjonuje do dziś, zrzeszając ponad 20 towarzystw medycyny estetycznej z różnych krajów, w tym polskie (od 1995 roku).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna


Dermatologia - historycznie

Schorzenia skórne budziły zainteresowanie lekarzy już w epoce starożytnej. Wyraźnie dostrzegalne gołym okiem były przedmiotem dociekań medyków greckich i rzymskich. Szczególnego znaczenia nabrał ogląd zmian skórnych w czasach rozprzestrzeniania się trądu i dżumy (szczególnie okres średniowiecza z epidemią czarnej śmierci). Wczesne wykrycie zmian występujących w ostrych chorobach zakaźnych mogło decydować o losach całej społeczności. Jednak przez całe stulecia ani nie wyodrębniono nauki o chorobach skórnych ani nie tworzono odrębnych technik badawczych. Dopiero narodziny anatomii patologicznej i zastosowanie mikroskopu (XVIII i XIX wiek) otworzyło drogę nowoczesnej dermatologii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia