import z chin

Interes ze Wschodem, a w zasadzie to bardzo fascynująca sprawa dla Europejskich przedsiębiorców. Trzeba podkreślić, że również bardzo opłacalna.

Kraj kontrastów

import z chin Przeciętny Europejczyk nie jest wstanie zrozumieć Chińczyka.

Jest to zupełnie inna nacja (mocno zresztą niejednolita), która wyrosła na obcej nam ideologii.

Buddyzm i konfucjanizm to bardziej nurty filozoficzne, niż religijne.

Z jednej strony Chiny są krajem niesamowicie szybko rozwijającym się, gdzie nowe technologie są coraz bardziej dostępne dla przeciętnych obywateli, z drugiej zaś tradycja trzyma się mocno.
Mentalność Chińczyków nie jest dla nas do końca zrozumiała, dla nich to my jesteśmy dziwni - z tą blada cerą, brakiem poczucia wspólnoty i śmiesznym językiem.
Chińczycy są dumni z tego, że są Chińczykami i nie jest to kwestia rządów autorytarnych, tylko wielowiekowej tradycji.

Sznaghaj

Szanghaj jest największym chińskim ośrodkiem gospodarczym, finansowym i komunikacyjnym, a także trzecim co do wielkości (po Rotterdamie i Singapurze) portem morskim na świecie.

W mieście działa giełda papierów wartościowych, giełdy towarowe i wielkie banki.

Rozwinięty przemysł maszynowy, metalowy, chemiczny, środków transportu, elektroniczny, poligraficzny, włókienniczy, spożywczy, obuwniczy i wysokich technologii. Wielki węzeł komunikacyjny (porty lotnicze Szanghaj-Hongqiao, Szanghaj-Pudong, metro).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghaj

Dynamiczna gospodarka- Chiny

Gospodarka Chin jest najdynamiczniej rozwijającą się na świecie.

W II kwartale 2010 roku nominalny PKB Chin szacowano na 1,337 bln $, co daje drugie miejsce na świecie za USA, a przed Japonią (II kw.

2010 ? 1,288 bln $).
Z najnowszych prognoz wynika, że do roku 2030 Chiny staną się światową potęgą gospodarczą nr 1.

Uwzględniając PKB realny chińska gospodarka już od 2001 roku znajduje się na drugim miejscu, a od 2010 roku Chiny są największym konsumentem ropy naftowej.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chińska_Republika_Ludowa#Gospodarka.

Dodane: 29-02-2016 02:05

Tagi: chiny biznes targi import import z chin import towarów

Widok do druku:

import z chin