Transport regionalny dla przykładu to znakomity sposób podróżowania z większymi grupami. Szkolne wycieczki, sparingi drużyny w innym mieście czy każda potrzeba wycieczki.
Ogólnie o podróżach.

Autokar hybrydowy

autokary zabrzeNapędy inne niż te na paliwo staja się coraz szerzej stosowane, do tego stopnia, że już w autobusach i autokarach montuje się napędy hybrydowe.
Póki co jeden Polski producent wypuszcza takie właśnie autobusy, jednak niestety nie jeżdżą one u nas, a głównie w Niemczech.
Jednak możliwe, ze wkrótce i u nas autobusy miejskie będą napędzane takim napędem. Niektórzy prywatni przewoźnicy już zrobili inwestycje w takie pojazdy hybrydowe i można je wynająć na wycieczkę, czy nawet przejazd zagraniczny.

Niestety jednak kilka lat przyjdzie nam poczekać zanim stanie się to standardowym napędem montowanym w pojazdach dalekobieżnych takich jak autokar.

Trochę łakomstwa w podróży :)

Chyba każdy lubi coś zjeść w podróży, zwłaszcza takiej dłuższej.

Wiele osób preferuje zabierać słodycze; wszelkiego rodzaju batoniki, czekolady, żelki, wafelki, cukierki itp.

Z jednej strony działają dobrze, ponieważ dostarczają dużą dawkę węglowodanów, jednak wzmagają pragnienie przez co więcej pijemy, a sam cukier jest dość moczopędny. To samo tyczy się słonych przekąsek.
Nie rodzi to problemu gdy autokar jest wyposażony w WC, jednak problemy zaczynają się gdy takowego nie ma na pokładzie naszego środka transportu.

Pomysł na osobny pas dla autokarów

autokary zabrze Kiedyś, dawno temu, któryś z Polskich urzędników wpadł na pomysł, aby autobusy miały swój pas na drogach.
I ten pomysł niestety nie wchodzi jeszcze w życie, ale wyobraźmy sobie o ile przyjemniejsza byłaby podróż, gdyby faktycznie takie pasy istniały? Wszyscy byliby bardziej zadowoleni, ponieważ jak wiadomo autobus pełen ludzi nie może przyspieszyć tak jak osobówka, oraz nigdy nie osiągnie takiej prędkości na autostradzie jak nowoczesny sedan.
Takie rozwiązanie znacznie ułatwiłoby przepływ ruchu, oczywiście trzeba byłoby zrobić jeszcze jedną ważną rzecz. Mianowicie pas dla TIR'ów, ale to już pomysł do przeanalizowania na następna okazję..

Widok do druku:

autokary zabrze