Czego nie wiesz o włosach

erymentować. Zwłaszcza młode dziewczyny i nastolatki lubią zmieniać kolor włosów. Warto wybrać odpowiedni sposób koloryzacji, bo pamiętajmy...- nawet najbardziej zaawansowane receptury farb nie zagwarantują, że włosy nie będą nara

Czego nie wiesz o włosach Szukasz kosmetyków odpowiednich dla swoich włosów? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Zmiana koloru

Wiele z nas samodzielnie farbuje włosy. Część ma swoje sprawdzone kolory i marki, część lubi eksperymentować. Zwłaszcza młode dziewczyny i nastolatki lubią zmieniać kolor włosów. Warto wybrać odpowiedni sposób koloryzacji, bo pamiętajmy...- nawet najbardziej zaawansowane receptury farb nie zagwarantują, że włosy nie będą narażone na zniszczenie. Popularne szamponetki do krótkotrwałej zmiany, to ciekawy temat. Warto poczytać najpierw opinie w internecie na temat poszczególnych marek, bo może się okazać, że kolor który miał się zmyć po ośmiu razach, nie chce zejść nawet po dwudziestu. A jeśli nie chcemy totalnej katastrofy na głowie, to czasem warto po prostu udać się do fryzjera.


Jak osiągnąć zawsze ten sam efekt?

Problem z dobraniem koloru jest też taki, że często wychodzi zupełnie inaczej niż powinien. Nawet ten sam odcień tego samego producenta. Podobno najbardziej problematyczne są brązy - osiągnąć ten wymarzony, ciepły odcień, nie za jasny, nie za ciemny, bez dziwnych refleksów... Marzenie wielu kobiet. Jest na t sposób? No chyba nie - nawet fryzjerskie profesjonalne farby nie zawsze są powtarzalne. Czemu? Cóż - struktura naszych włosów też się zmienia, używamy różnych kosmetyków pielęgnacyjnych, zmienia się czasami typ włosa przez co farba inaczej działa, zmiennych jest sporo. Składy farby też się zmieniają. Warto poszukać swojego idealnego odcienia i się go trzymać. Inna sprawa, świeżo pofarbowane włosy zawsze mają inny kolor, po prostu z czasem część barwnika się wypłukuje. Zawsze.


Stan włosów zależy od... Pogody

Nasze włosy są narażone na działanie czynników zewnętrznych, które im nie służą. Latem to słońce, wysoka temperatura i pot. Zimą mróz, czapki i szaliki, jesienią wiatr... Nasze włosy nie mają lekko. Warto zabezpieczać je różnymi zabiegami pielęgnacyjnymi i odzywkami. Zwłaszcza, jeśli mają skłonność do plątania się, przesuszania, czy puszenia. Zima będzie dla takich włosów koszmarem. Można stosować oleje, odzywki z nawilżaczami, dobre mgiełki które pomogą nam opanować nieład na głowie. Długie włosy mają szczególnie ciężko, bo są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, przez co się łamią i kruszą. Przygotuj się na zimę i już teraz poszukaj dobrych rozwiązań dla twoich włosów.